בר אקטיבי לחתונה

כולנו מכירים את המונח "בר אקטיבי", אך עם זאת, רובנו לא באמת נכחנו באירוע בו היה בר אקטיבי ואין לנו באמת מושג מה פירוש המונח. בר אקטיבי הינו, למעשה, בר אלכוהול, אשר בניגוד לבר פסיבי – אליו ניגשים על מנת לקבל משקאות מהברמן – הבר האקטיבי מאופיין ב"אקטיביות", שיכולה לבוא לידי ביטוי בשלל דרכים, כמו למשל: ברמן ומלצרים אקטיביים המסתובבים בין האורחים ומפגינים נוכחות גם על רחבת הריקודים, פעילות כלשהי הנערכת במסגרת הבר או בקרבתו, הגשת המשקאות באופן מיוחד ועוד.

מדוע כדאי לשלב בר אקטיבי בחתונה?
חתונות מהוות בדרך כלל את האירוע החשוב ביותר בחייו של אדם. מסיבה זו, זוגות רבים מתכננים את החתונה שלהם חודשים רבים מראש, דואגים להזמין אנשי מקצוע איכותיים לצורך האירוע (צלמים, דיג'יי וכדומה), מזמינים אורחים רבים ודואגים שהחגיגה תהיה מושלמת בכל מובן אפשרי. למעשה, כל זוג מעוניין לחוש כי החתונה שלו הייתה חתונה יפה וייחודית, מעין מאורע חשוב אותו לא ישכחו האורחים במשך זמן רב. מסיבה זו, מפעם לפעם, קיימות אטרקציות רבות חדשות אותן משלבים בני הזוג בחתונה – החל מצילומי מגנטים, דרך מופעי רקדנים ועד לבר אקטיבי. בר אקטיבי בחתונה מבטיח לנו כי האורחים שלנו לעולם לא יצטרכו "לחפש" את האלכוהול, שכן הוא מגיע עד אליהם. מפעילי הבר לרוב ירקדו וישמחו יחד עם האורחים, עניין שיעניק לאירוע כולו נופך מיוחד, מגניב וכיפי.

מהי הייחודיות של בר אקטיבי?
בעבר, היה נהוג לשלב בחתונות בר רגיל, פסיבי – כלומר, כזה שאליו האורחים צריכים להגיע עצמאית, והוא לרוב ממוקם בפינת האולם או מחוצה לו, ברחבת קבלת הפנים. בבר זה, לרוב ביקשו האנשים משקאות, וקיבלו אותם מהברמן באופן "רגיל" ופשוט. בניגוד לבר הפסיבי, הרי שהבר האקטיבי הינו שלוחה של הבר הקבוע, הפסיבי. בבר האקטיבי, בניגוד לפסיבי, משולבים לרוב רקדנים או ברמנים בעלי יכולות מיוחדות (כמו, למשל, הבערת אש במשקאות מיוחדים וכדומה), שהופכים את הבר כולו לאטרקציה ניידת העוברת בין כלל האורחים באירוע. באופן זה, אנו מרוויחים "שתי ציפורים במכה אחת" – גם אלכוהול איכותי, וגם אטרקציה עבור האורחים שלנו.