זיקוקי דינור

זיקוקי דינור לאירוע המושלם שלך

זיקוקים אלו הם מתקני נפץ המבוססים בעיקר על אבק שריפה אשר פותחו בדרום מזרח אסיה לצרכים דתיים ופולחניים במאה ה 12. בזמנו האמינו האסייתיים ובראשם הסינים כי זיקוקי דינור מרחיקים רוחות רעות באמצעות רעשם העז. בניגוד חד לימים ההם, זיקוקי דינור משמשים בימינו בעיקר לחגיגות ולשמחות. אנו מכירים זיקוקי דינור בעיקר מאירועי יום העצמאות ואירועים משמחים נוספים והם למעשה זורקים לשמיים אורות זרחניים בצורות מיוחדות ומגוונות.

אחד הטרנדים הפופולאריים ביותר בתחום הפקות האירועים בימינו הם זיקוקי הדינור, אשר ביכולתם להפוך כל אירוע ממוצע לאירוע ייחודי ובלתי נשכח.

ממה עשויים הזיקוקים?
כאמור, זיקוקי הדינור הם מתקני נפץ המבוססים על אבק שריפה (לאילו שלא מכירים – אבק שריפה הוא תערובת המורכבת מבערך חמישה עשר חלקים של מלחת , שלושה חלקים של פחם ומשני חלקי גופרית). בעת בעירת חומרים אלו, נוצרים הרעשים והפיצוצים אותם אנו מכירים, אך כיצד נוצרים הצבעים הזוהרים והצורות הייחודיות? התשובה לשאלה זו היא באמצעות צירוף מעט כימיקלים מסוימים שזהו תפקידם.

חשוב לציין כי את זיקוקי הדינור רשאים להכין אך ורק אנשים שהוסכמו לכך, שכן מדובר בחומר נפץ לכל דבר ועניין, והכנה לא נכונה מבחינת מינונים או חומרים עלולה להוביל לפיצוץ בזמן ההכנה ואפילו לפיצוץ לא מתכונן בעת ההפעלה, דבר שעשוי לגרום לנזק גופני רב ואף למוות למפעיל ולאורחי האירוע.

זיקוקים באירועים שונים
זיקוקי דינור בוחרים בדרך כלל להפעיל ברגעי השיא של האירוע: אם מדובר בחתונה, יופיעו הזיקוקים ברוב המקרים בסיום החופה או במהלך ריקוד הסלואו הראשון של בני הזוג (חשוב לציין כי כיום פותחו זיקוקי דינור מינוריים המתאימים לאירועים שנערכים גם באולמות סגורים). כאשר מדובר בבר או בת מצווה, הזיקוקים יופיעו בדרך כלל מיד לאחר כניסת חתן או כלת המצווה ומשפחתם לאולם או לגן האירועים.

זיקוקי דינור מתאימים גם לאירועים שאינם משפחתיים כמו הופעות שונות, השקות מוצרים בהם מעוניינות חברות מסחריות להעניק למוצר אותו הן משווקות תחושה של יוקרה וייחוד, ועוד.